iPhone 12 İle Birlikte Gelen Gizli Tehlike. !DİKKAT!

Aman dikkat! İşte dünyanın en tehlikeli uygulaması! Siber güvenlik uzmanları, bu yılın ilk dokuz ayında dolandırıcıların sürekli olarak Apple kullanıcıları ve hesaplarıyla ilgilendiğini tespit etti.

iPhone 12 İle Birlikte Gelen Gizli Tehlike. !DİKKAT!

iPhone'larda yeni dolandırıcılık tehlikesine dikkat.

Apple'dan iPhone'ları için hazırlanan orijinal gibi görünen sahte e-postalar için uyarı geldi.

Mesajda YouTube’un reklamsız sürümünü bir ay boyunca ücretsiz kullandığı ve artık aylık 144 dolar ödemesi gerektiği söyleniyor ve kişi kredi kartı bilgilerini girdiğinde hacker'lar hedeflerine ulaşmış oluyor.

iPhone'larda yeni dolandırıcılık tehlikesine dikkat

Gencinden yaşlısına kadar artık herkes akıllı telefon kullanıyor. Bu muhteşem cihazlar birçok işimizi kolaylıkla halletmemizi sağlıyor. Ancak madalyonun bir de diğer tarafı var. Akıllı telefonların gelişmesi, internetin mobil cihazlara gelmesiyle birlikte siber suçlular da gözünü akıllı telefonlara, tabletlere dikti. Masum olarak görünen bir uygulama, kullanıcıların değerli bilgilerini çalmaya yönelik olabiliyor. Söz konusu bu uygulamalar milyonlarca kullanıcıyı tehdit ediyor.

Kaspersky açıklamasına göre, her ay Kaspersky araştırmacıları dünya çapında "Apple" şirketinden bahseden yaklaşık 100 şüpheli domain buldu. Bu web sitelerinin çoğu, kullanıcıların Apple Kimliklerini ve şifrelerini girmelerini gerektiriyor. Eylül ayında hızla artmaya başlayan bu domain’lerin sayısı ay sonu itibariyle bin 950’yi buldu.

Söz konusu saldırıdan kaç kullanıcının zarar gördüğüne dair resmi bir açıklama ise şu an için yapılmadı.