Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter, hem dünya genelinde hem de Türkiye’de en popüler sosyal ağlar arasında yer alıyor. Özellikle haber takibi odağında kullanıldığı görülen Twitter hesapları, belirli nedenler ile kapatılmak istenebiliyor. Peki, Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılıyor? İşte detaylı anlatım ile Twitter hesap silme işlemi! Twitter hesap kapatma işlemi ile Twitter silme oldukça kolay. Bunun için gerekli olan Twitter hesap silme linki haberin devamında yer alıyor.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter Hesap Silme ( Masaüstü ve Mobil Twitter Hesap Kapattırma)

Son yıllarda dünyada herkes tarafından kullanılan bir uygulama haline gelen Twitter, birçok kişi tarafından dondurulmak ya da kapatılmak isteniyor. Twitter silme işlemi de sanıldığı kadar kolay ve hızlı halledilebilir bir şey değil... Peki, kullanıcılar Twitter hesabını nasıl kapatabilir? Twitter hesabını kalıcı olarak nasıl silinir? Gelin, bu konuya detaylı bir şekilde değinelim...

Unutmamalısınız ki, Twitter hesap dondurmaTwitter hesap kapatma yada Twitter silme işlemi Facebook’tan farklıdır. Facebook’ta her daim geri dönüş imkanı verilmektedir ancak Twitter hesap silme işlemini gerçekleştirmek için belli bir süre size imkan tanımaktadır. Peki Twitter hesap silme ya da kapatma işlemi ne kadar sürmektedir?

Twitter Hesap Silme Linki 

"Twitter hesap silme nasıl yapılır?" sorusunun sorulduğu bu içerikte Twitter Hesap Kapattırma işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak size vereceğimiz "Twitter hesap silme linki" ya da "Twitter kapatma linki"ne tıklayın.

Twitter hesap silme linki: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Twitter kalıcı hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın. Sonrasında ise Twitter hesap silme sayfasına yönlendirileceksiniz. Aşağıdaki fotoğrafta yer alan sayfaya geldikten sonra gerekli okumaları gerçekleştirin sizden istenen yerleri doldurun.

Son olarak ise “… adlı kişiyi devre dışı bırak “ yazan mavi yazıya tıklayın.

Telefondan Twitter Hesabı Kapatma & Twitter Hesap Silme Mobil

Akıllı telefonlar üzerinden Twitter hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmek isteyenler ilk olarak internet tarayıcısından www.twitter.com adresine girmelidirler. Bu sayede Twitter hesap silme mobil işlemi gerçekleştirilecektir.

Sonrasında ise Tarayıcı seçeneklerinden "Masaüstü sitesi iste" seçeneğine tıklayın.

Şimdi www.twitter.com masaüstü sitesi görünümü ile açılacak ve bilgisayar da olan özelliklerin hepsi kullanabileceksiniz.